ایتنا- امروزه تعداد برنامه‌های مخرب برای گوشی‌های هوشمند روز به روز بیشتر می‌شود. برخی از این برنامه‌ها نسبت به بقیه، معروف‌تر هستند. در ادامه به چند مورد از اپلیکیشن‌هایی که بهتر است هر چه سریع‌تر از گوشی هوشمند خود حذف کنید، اشاره شده است.
چند اپلیکیشن که باید فوراً از گوشی خود حذف کنید
اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند در کنار مزایای فراوانی که دارند، زمان شما را تلف می‌کنند، شارژ باتری شما را مصرف می‌کنند و برخی از آن‌ها باعث سرقت اطلاعات شما می‌شوند. در ادامه به لیستی از آسیب‌های احتمالی اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند اشاره شده است:
- رهگیری موقعیت مکانی شما
- آسیب به سلامت روان کاربر
- تجاوز به حریم خصوصی افراد
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از پاپیولر مکانیکس، اصلاً جای نگرانی نیست. اپلیکیشن‌هایی که احساس می‌کنید برای شما مناسب نیستند را به سرعت از گوشی خود حذف و  خاطر خود را آسوده کنید. در ادامه به چند اپلیکیشن اشاره می‌شود که باید فوراً از گوشی خود حذف کنید تا با مشکلات حاصل از آن‌ها مواجه نشوید.
 
 
انگری بردز “Angry Birds”
 این بازی، مورد علاقه کاربران زیادی است ولی متأسفانه از نظر حریم خصوصی ضعیف است. طبق اعلام سازمان امنیت ملی آمریکا، این بازی اطلاعات شخصی کاربران را گردآوری و سرقت می‌کند. این اطلاعات می‌تواند شماره تماس، موقعیت مکانی، اطلاعات سیاسی و غیره باشد.
 
وی‌پی‌ان IPVanish  
 این وی‌پی‌ان یا شبکه‌ خصوصی مجازی بیش از 10 سال است که در بین کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر وی‌پی‌ان‌ها از نظر امنیتی در وضعیت خوبی قرار ندارد. این برنامه اطلاعات کاربران را سرقت می‌کند و در اختیار مقامات و مسئولان ایالات متحده قرار می‌دهد.
 
فیس‌بوک
 وضعیتی که فیس‌بوک از نظر حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات کاربران دارد، واقعاً نگران‌کننده است. کوچک‌ترین عیب فیس‌بوک این است که وقت زیادی از کاربر می‌‌گیرد. استفاده زیاد از این برنامه می‌تواند اضطراب و افسردگی به همراه داشته باشد.
 
CamScanner
 این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ویژه اسکن کاغذ و اسناد مختلف است. با این برنامه کافی است از سند خود عکس بگیرید. این برنامه خودش آن را به یک فایل PDF تبدیل می‌کند. متأسفانه این اپلیکیشن بدافزاری دارد که وارد گوشی هوشمند شما می‌شود و به مطالب و بخش‌های مختلف آن نفوذ می‌کند. این بدافزار ممکن است اطلاعات کاربر را سرقت کند. می‌توانید از برنامه‌های ادوبی اسکن و مایکروسافت آفیس لنز به عنوان جایگزین استفاده کنید.

منبع : مدیریت فن آوری اطلاعات و تجارت الکترونیک |چند اپلیکیشن که باید فوراً از گوشی خود حذف کنید
برچسب ها : اطلاعات ,گوشی ,برنامه ,کاربران ,هوشمند ,خصوصی ,حریم خصوصی ,باید فوراً ,گوشی هوشمند ,اطلاعات کاربران ,سرقت می‌کند